Dzień Babci i Dziadka

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają…


 

 „Wśród nocnej ciszy”

22go grudnia w szkole odbyły się tradycyjne Jasełka pt. „Wśród nocnej ciszy”.
W tym roku brały w nich udział uczniowie z klas 4.
Były to Jasełka na podstawie Ewangelii Św. Łukasza, ukazujące że i dzisiaj także potrzebne nam jest pójście za gwiazdą betlejemską, w poszukiwaniu Zbawiciela, którego zawsze możemy znaleźć w naszym sercu. Uczestnicy mogli również włączyć się we wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.
Na zakończenia Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym świąteczne i noworoczne życzenia.
Pojawił się również Gwiazdor z prezentami i sprawił dzieciom miłą niespodziankę

 

 
Z radością ogłaszamy otwarcie naszej szkoły po pełnej termomodernizacji!

Po intensywnych pracach remontowych, budynek szkolny przeszedł metamorfozę, aby zapewnić naszym uczniom i pracownikom edukacyjnym komfortowe warunki nauki i pracy.
12 grudnia 2023 r. Roman Szuberski – Burmistrz Rogoźna wspólnie z Łukaszem Zarankiem – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Rogoźnie, Marią Sierzchułą – Dyrektorką Szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi: Marianem Sokołowskim – emerytowanym Dyrektorem Szkoły, Krzysztofem Citarem – Przewodniczącym Rady Rodziców, Szymonem Witt – Sołtysem Budziszewka, Ewą Wysocką – Sołtysem Studzieńca, Jarosławem Mikołajczakiem – Prezesem Gringo Sp. z o. o. z Wągrowca oraz uczennicą szkoły w obecności zaproszonych gości i zebranej społeczności szkolnej, Członków Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi i samach mieszkańców Budziszewka dokonali uroczystego otwarcia placówki po termomodernizacji w ramach zadania „Kompleksowa termomodernizacja budynków szkół podstawowych na terenie Gminy Rogoźno.
Całość uroczystości rozpoczęła się od pamiątkowego przecięcia wstęgi przed budynkiem szkolnym, po czym wszyscy zebrani przeszli do sali gimnastycznej, w której nastąpiły okoliczne przemówienia i podziękowania. Następnie przeprowadzono konferencję związaną z tematyką termomodernizacji, odbyły się wystąpienia artystyczne uczniów szkoły, by całość zwieńczyć słodkich poczęstunkiem.
Pani Dyrektor Maria Sierzchuła podziękowała wszystkim zaangażowanym w cały proces realizacji termomodernizacji szkoły z panem Burmistrzem Romanem Szuberskim na czele, panem Łukaszem Zarankiem, panem Jarosławem Mikołajczakiem – Prezesem firmy wykonawczej, panem Michałem Leszczyńskim pełniącym role nadzoru inwestorskiego nad całą inwestycją, panem Przemysławem Michalakiem – projektantem, a także nauczycielom, pracownikom obsługi i innym zaangażowanym. Z kolei Roman Szuberski – Burmistrz Rogoźna wraz z Przewodniczącym Łukaszem Zarankiem, Zastępcą Burmistrza – Markiem Jagodą oraz Ewą Wysocką wręczyli wszystkim symboliczne listy podziękowania. List gratulacyjny oraz symboliczne kwiaty przekazał także sołtys Budziszewka i Przedstawiciele Rady Rodziców. Na koniec głos zabrał Pan Marian Sokołowski – wieloletni, emerytowany Dyrektor, który wspomniał początki budowy Szkoły i najważniejsze wydarzenia w 55-letniej jej historii.
Część oficjalną uroczystości zakończyła konferencja, która w sposób szczegółowy zapoznała uczestników z całościowym zakresem Projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków szkół podstawowych na ternie Gminy Rogoźno”. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest Europejski Obszar Gospodarczy, czym jest Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, z którego dofinansowania realizowana jest inwestycja, czym jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także o realizowanym przez Fundusz Programie „Środowisko, energia i zmiany klimatu”. Całość została dopełniona szczegółowym opisem inwestycji termomodernizacji szkół, a także częścią edukacyjną przedstawiającą problemy, jakie pokonujemy, dzięki termomodernizacji budynków oraz korzyści płynących z realizacji projektu.
Spotkanie zakończyły wystąpienia artystyczne, które rozpoczęły przedszkolaki przedstawiając taniec z lampionami. Następnie w koncercie świątecznym wystąpili uczniowie szkoły, a na zakończenie zebrani odsłuchali utworu „Pada śnieg” zagranego na fletach.
Zrealizowane nowoczesne rozwiązania termiczne nie tylko poprawiły efektywność energetyczną placówki, ale także stworzyły przyjazne środowisko, sprzyjające koncentracji i rozwojowi. Teraz szkoła jest gotowa sprostać wszelkim wyzwaniom klimatycznym, jednocześnie dbając o zrównoważony rozwój.
Na całość zakresu rzeczowego zadania w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku składały się:
· wymianę stolarki okiennej na nową energooszczędną trzyszybową o współczynniku przenikania ciepła U=0,80W/m2K,
· wymianę stolarki drzwiowej na nową energooszczędną o współczynniku przenikania ciepła U=1,30W/m2K,
· docieplenie ścian poprzez dołożenie warstwy izolacji zewnętrznej – styropianu o gr. 26 cm
· docieplenie stropodachu poprzez dołożenie warstwy izolacji – styropapy o gr. 26 cm,
· modernizację instalacji grzewczej – nowy kocioł z automatycznym sterowaniem pogodowym oraz nowymi płytowymi grzejnikami stalowymi wyposażonymi w zawory termostatyczne,
· wymianę opraw oświetleniowych na nowe energooszczędne światła LED
· montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku o wielkości 20kWp,
· montaż instalacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła (rekuperacja),
· inne roboty blacharskie, remontowe i towarzyszące.
Projekt pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków szkół podstawowych na terenie Gminy Rogoźno” dofinansowany jest z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz budżetu państwa w ramach naboru „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych”
Łączna wartość Projektu: 14 287 718,15 zł
Kwota dofinansowania: 9 821 063,06 zł
Środki własne Gminy Rogoźno: 4 466 655,09 zł
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami z postępów prac w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie oraz Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie na specjalnie w tym celu prowadzonej stronie internetowej:
https://rogozno.pl/313-aktualnosci.html

 

 
Konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej

8 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji Wisławy Szymborskiej ,,Żaden dzień się nie powtórzy. W kategorii klas I-III 3 miejsce zajął Wojciech Karólski, w kategorii klas IV-VI 3 miejsce zajął Adam Czubak, w kategorii klas VII-VIII 1 miejsce zajęła Martyna Czubak i 3 miejsce zajęła Martyna Citar. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 
Przedszkolaki zwiedzają 😊

Piątkową wycieczkę zaczęliśmy od Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Poznaliśmy historię muzeum, która sięga 1974 roku.
Przez następne 45 lat swojego funkcjonowania muzeum powiększyło swoją przestrzeń ekspozycyjną o następne trzy budynki, ratując i udostępniając zwiedzającym kolejne eksponaty oraz publikacje książkowe. W 1995 roku.
Uczniowie byli zachwyceni prawie 4000 eksponatami. Muzeum edukuje dzieci i młodzież z zakresu ochrony przeciw pożarowej. Poznaliśmy historię pożarnictwa. Dzięki wizycie w muzeum i lekcji muzealnej, przewodnicy przekazali nam cenne wartości strażackie i patriotyczne. Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa to wyjątkowe miejsce o charakterze kulturotwórczym nie tylko dla Wielkopolan, bo jest odwiedzane przez turystów z całego świata.
Następnie udaliśmy się do MC Donalda dla zapełnienia naszych brzuszków.
To była udana wycieczka, która na długo pozostanie w naszej pamięci.


 

 Mikołajki 2023

Mikołajki to jedno z najprzyjemniejszych dni w grudniu. Tego dnia ludzie obdarowują się drobnymi upominkami, zwykle w postaci słodyczy lub skromnych zabawek. Święto ma swój zwyczaj. Prezenty otrzymują tylko te osoby, które były grzeczne i wystawiły czysty but w korytarzu.
Dla uczczenia tego święta opiekunowie samorządu uczniowiskiego Justyna Karólska oraz Anna Zwolińska-Kańduła poprowadziły koncert MIKOŁAJKOWY
Wystąpiły dzieci z oddziału 0 oraz uczniowie klas I-VIII


 

 Dzień Postaci z Bajek

17-to listopada w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek obchodzony był przez uczniów klas 0-3. Z tej okazji dzieci mogły się przebrać za ulubioną postać z bajki lub założyć jakiś element stroju wybranego bohatera. Uczniowie integrowali się w klasach podczas wspólnych zabaw, rozwiązywania zagadek, rozpoznawania bajek. Z tej okazji odbył się również konkurs pt.” Bajkowy Świat. „


 

 
Teatr Lalek

W czwartek, 16 listopada w Szkole gościliśmy Teatr Lalek z widowiskiem „W zamku Króla”. Dzieci obejrzały niewiarygodne przygody Tomka Wszędobylskiego i Zajączka Gucia”. Akcja toczy się za murami zamczyska, gdzie zły i chciwy Król wykrada elektronową księgę Profesorowi i chce ją wykorzystać do nieuczciwych celów. Tomek zwycięża złego Króla i odzyskuje księgę. Przedstawienie ukazało dzieciom siłę odwagi oraz że dobro zawsze zwycięża.


 

 
Dzień Niepodległości

Dzisiaj w naszej szkole upamiętniliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Każda z klas zaprezentowała jeden ze znanych utworów patriotycznych. Śpiew ten był okazją do wspólnego uczczenia pamięci walczących o naszą niepodległość.


 

 
Gminne obchody z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Nasza szkolna delegacja wraz z pocztem sztandarowym


 

 
FINIS CORONAT OPUS

Po niespełna półrocznym kompleksowym remoncie termomodernizacyjnym możemy cieszyć się placówką w całkowicie nowej odsłonie.
Warto podkreślić, że budynek szkolny do tej pory nie przechodził tak gruntownych remontów, które poprawiłyby jego funkcjonalność, estetykę, a przede wszystkim efektywność energetyczną. To jedna z najbardziej potrzebnych i oczekiwanych przez całą społeczność szkolną inwestycji, którą można było urzeczywistnić dzięki pozyskaniu środków finansowych przez Gminę i Burmistrza Rogoźna Pana Romana Szuberskiego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w ramach projektów w naborach energetycznych w Programie „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”.
Termomodernizacja budynku z pewnością przyniesie efekty na wielu płaszczyznach. Od ekologii, poprzez oszczędności w kosztach eksploatacyjnych, podniesienie komfortu pracy i nauki, bezpieczeństwa uczniów, ich rodziców oraz pracowników, aż po walory wizualne.
Ocieplono ściany, wykonano nową elewację, wymieniono wszystkie drzwi wejściowe, zmodernizowano kotłownię, instalację centralnego ogrzewania, wymieniono okna, grzejniki, zainstalowano oświetlenie ledowe oraz nowoczesny system wentylacyjny w formie centrali rekuperacyjnych, odświeżono ściany wewnątrz budynku.
Nie sposób wymienić wszystkich prac i co najważniejsze, na efekty nie trzeba było długo czekać. Podczas wakacji prace remontowe szły pełną parą, żeby życie szkoły mogło rozpocząć się z początkiem września. I tak też się stało.
Cały proces remontowy na wszystkich etapach był rzetelnie i systematycznie monitorowany przez zespół koordynatorów z Urzędu Miejskiego w Rogoźnie, za co również bardzo dziękujemy.
FINIS CORONAT OPUS jak mówi stara łacińska maksyma. Dodam, że na to dzieło zapracowało bardzo wiele osób, ale na oficjalne podziękowania jeszcze przyjdzie czas.
Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji
Dyrektor Szkoły
Maria Sierzchuła


 

 
Weltsprachen Kinder

Uczniowie klasy 7 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego „Weltsprachen Kinder” Uczniowie dali z siebie wszystko Wyniki poznamy w styczniu.

 

 
Zbiórka kasztanów dla „Azorka”

Dzięki naszej zbiórce i zaangażowaniu uczniów uzbieraliśmy dla Azorka 364 kg kasztanów.
W imieniu zwierzaków Dziękujemy wszystkim za zbiory.
.

 

 
Strefa kibica – Półmaraton 2023

Strefa Kibica Naszej Szkoły mieściła się w Studzieńcu na wysokości sklepu Uczniowie i nauczyciele wraz z rodzinami zebrali się o godzinie 12:45 zabierając ze sobą gwizdki, wuwuzele, bębny, trąbki i pozytywną energię .


 

 
Dzień Chłopca

Tegoroczne obchody Dnia Chłopca przygotowane przez samorząd uczniowski przypadły na dzień 29 września. W tym roku postawiliśmy na zabawę i konkurencję. Uczniowie świetnie się bawili i zapamiętają ten dzień na dłużej…

 

 
16 Mickiewiczowski Rajd Rowerowy za nami!

Uczniowie klas V i VI udali sie na wycieczkę rowerową dookola jeziora rogozinskiego, po drodze był gril, lody i gofry, graliśmy tez w siakowke i pilke nozną , a po pokonaniu blisko 20 kilometrowej trasy cali i zdrowi wróciliśmy do domu. Wyjazd tradycyjnie już zorganizowali Pan Slawomir Szostak i Adrian Czarnecki.

 

 
Uczniowie z Budziszewka uczestnikami Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w Poznaniu !!!

Najmlodsi tenisisci zbierali pingpongowe szlify z najlepszymi zawodnikami wojewodztwa Wielkopolskiego w SP 50 w Poznaniu.
Nasi zawodnicy pokazali sie z bardzo dobrej strony przy stolach pokazujac że należą do ścisłej czołówki wojewodztwa !!!

 

 
„ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA SPACER”

26-go września rozstrzygnięty został pierwszy konkurs biblioteczny.
Zabawa dedykowana była uczniom klas I-III.
Jury bardzo wysoko oceniło prace uczniów klasy pierwszej, bowiem wszystkie nagrodzone dzieła wykonane zostały przez uczennice rozpoczynające naukę w naszej szkole.
Pierwsze miejsce zdobyła Antonina Kaniewska, drugie ex aequo Marcelina Bentkowska oraz Lena Patelska, a trzecie Łucja Piątek.
Gratulujemy nagrodzonym i wszystkich zapraszamy do kolejnych konkursów

 

 
„Z podwórka na stadion”

2W piątek 22 września na stadionie wiejskim odbył się pierwszy Turniej Szkół Wiejskich Gminy Rogoźno o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku oraz Puchar Sołtysa Budziszewka pod hasłem „Z podwórka na stadion”. W turnieju wzięły udział reprezentacje Szkół Wiejskich z Parkowa, Gościejewa, Prusiec oraz Budziszewka. Poniżej przedstawiamy wyniki końcowe turnieju.
Klasy IV – VI
1. SP Parkowo
2. SP Budziszewko
3. SP Pruśce
4. ZSZ Gościejewo 1
5. ZSZ Gościejewo 2
Klasy VII – VIII
1. SP Parkowo
2. ZSZ Gościejewo
3. SP Budziszewko
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim drużynom biorącym w turnieju za zaangażowanie i grę fair Play. Słowa podziękowania do Adrian Czarnecki oraz Sławomir Szostak za prowadzenie zawodów. Sędziom Krzysztof Ślachciak oraz Bartosz Ślachciak za profesjonalne prowadzenie meczów. Pragniemy również podziękować firmie NEROPO, Waldemar Walduś oraz Bartoszowi Januchowskiemu i firmie BIMEX za przygotowanie murawy, Kwiatuszkolandia Usługi Florystyczno-Dekoracyjne za zakup pucharów na turniej.
Wielkie podziękowania dla Stowarzyszenie Natura Budziszewko oraz Ochotnicza Straż Pożarna Budziszewko za pomoc w organizacji do zobaczenia za rok

 

 
Sprzątanie Świata 2023

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata Polska 2023.Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Akcja Sprzątanie świata Polska jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami spisali się na medal, sprzątając plac szkolny i teren wokół szkoły.

 

 
Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023 – również w naszej szkole! Dzisiaj uczniowie klas VI- VIII byli zasłuchani we fragmenty utworu Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Odczytu dokonała Pani Dyrektor Maria Sierzchuła, Pani Anna Zenger oraz uczniowie klas VII i VIII. Dziękujemy za wprowadzenie nas w ten niezwykły klimat XIX wieku.

 

 Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 zaczęliśmy od Mszy Świętej w kościele w Budziszewku. Następnie w obecności zaproszonych gości powitaliśmy nowy rok szkolny.
Pani dyrektor Maria Sierzchuła uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny wyrażając szczególną radość z faktu kończącej się termo-modernizacji naszej placówki. Ważnym wydarzeniem było pasowanie na przedszkolaka, w tym roku szkolnym oddział liczy 20 osòb, wychowawcą jest pani Anna Zwolinska- Kańduła. Odbyło się także pasowanie na ucznia. I klasa liczy 12 osób, wychowawcą jest pani Kinga Rodowska.

 

 

Pożegnanie Absolwentów 2022/2023

23 czerwca pożegnaliśmy naszych Absolwentów. Uroczystość rozpoczęło ślubowanie ósmoklasistów. Następnie wręczone zostały świadectwa. Z szesnastu uczniów aż ośmiu otrzymało świadectwo z paskiem, najwyższą średnią i tytuł Absolwenta Roku 2022/2023 otrzymała Gabriela Grabowska ze średnią 5.76. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy również za osiągnięcia sportowe, działalność w samorządzie i wolontariacie. Wychowawczyni Pani Hanna Przyłucka podziękowała klasowym rodzicom za współpracę. Uczniowie przygotowali zabawną część artystyczną wspominając najciekawsze scenki z życia klasy. Na koniec zostały wyświetlone zdjęcia przypominające ostatnie 5 lat nauki. Pożegnanie uczniów z wychowawczynią było bardzo wzruszające, nie obyło się bez łez, jednak nasi absolwenci z ekscytacją i zapałem czekają na kolejny etap, który rozpocznie się już we wrześniu.Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego to moment, na który czeka wielu uczniów. 23 czerwca wspólnie go pożegnaliśmy, a podsumowaniem pracy były świadectwa, które uczniowie otrzymali. Uroczystość ubarwiły scenki z życia szkoły, wiersze, piosenki i tańce. Tego dnia pożegnaliśmy naszych absolwentów, którzy rozpoczną nowy rozdział edukacyjny w swoim życiu.Bal Ósmoklasisty

16 czerwca ósmoklasiści po raz ostatni mieli okazję potańczyć w naszej szkole. Piękny wystrój sali gimnastycznej, przekąski oraz DJ-a zorganizowali rodzice uczniów. Młodzież nie schodziła z parkietu do późnej nocy, w zabawie uczestniczyli też nauczyciele oraz rodzice uczniów..Wolontariusze z wizytą w „Azorku”

Dnia 14.06.23 , Wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili schronisko Azorek , wyprowadziliśmy na spacer ponad 30 psiaków , które choć na chwile mogliśmy uszczęśliwić . Zachęcamy do adopcji


Międzyszkolne rozgrywki szachowe!

14 czerwca nasi uczniowie wzięli udział międzyszkolnych rozgrywkach szachowych w SP3 w RogoźniePodsumowanie wyników Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2023”

W tym roku mieliśmy niesamowicie liczną reprezentację matematyków biorących udział w tym konkursie.
Uczniowie startowali w różnych konkurencjach i chociaż nikomu nie udało się zostać laureatem to jednak wyniki są co najmniej zadowalające.
Najlepsze wyniki w naszej szkole zostały wyróżnione dyplomem oraz nagrodą książkową.
Oto wyróżnieni uczniowie w poszczególnych karegoriach:
• kl. 2-3 : Maria Janachowska
• kl.4-6 : Martyna Citar
• kl.7-8 : Hanna Sierzchuła
Także całoroczne zmagania z tabliczką mnożenia w szkole zostały dziś nagrodzone.
Z klas 4-8 po co-miesięcznych testach największą liczbę punktów oraz tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia 2022/2023 otrzymał Ksawery Klimecki z kl.5.
Gratulujemy i zachęcamy do zabawy z matematyką!Michalina Vohs czwartą skrzatką w Wielkopolsce !

Wspaniałe informacje ze Śmigla, gdzie 12 czerwca odbywały się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kat. Skrzat. Nasz klub w kameralnym składzie reprezentowali:
Jan Michalak
Michalina Vohs
W mieście tenisa i wiatraków Janek z meczu na mecz grał lepiej i zdobywał bezcenne doświadczenie które zaprocentuje w przyszłości Natomiast popularna Misia grała dzisiaj jak z nut zaskakując przeciwniczki serwisem i pewnym flipem – pokonała wyżej rozstawione zawodniczki Michalina w grze o trzecie miejsce po pięknym meczu musiała uznać wyższość zawodniczki z Poznańskich Rataj przegrywając 2:3 Jankowi i Misi gratulujemy dobrego startu w Mistrzostwach Województwa i życzymy kolejnych sukcesów

Cieszymy się sukcesami naszych uczniów i gratulujemy!
Skrzydlaci zdobyli Poznań!

6-go czerwca Skrzydlaci pieszo przemierzyli trasę od Dworca Głównego do Cytadeli Tropem Jeżycjady, zatrzymując się przy ważnych obiektach opisanych w cyklu „Jeżycjada” M. Musierowicz.
Następnie przejechali tramwajem z Winograd na Wildę i spacerem dotarli na Półwiejską, skąd udali się,jak na miłośników literatury i kotów przystało, na desery do kawiarni Kocimiętka . Ostatnią atrakcją była wizyta w Empiku i zapoznanie z nowościami wydawniczymi- oczywiście połączone z zakupem zakupami bestsellerów

]Biwak 02.06.2023

Uczniowie klas 4-8 biwakowali za jeziorem w Rogoźnie 2-3 czerwca.
Pierwsza atrakcja tegorocznego biwaku – zabawa Laser-tag okazała się wyjątkowo ciekawym przeżyciem.
Po powrocie na miejsce obozowiska odbyły się liczne konkurencje sportowe, ognisko, podchody i inne zabawy.
Zimna noc nie była przeszkodą w doskonałej zabawie.

]Festyn rodzinny

1-go czerwca obchodziliśmy Dzień Rodziny. Festyn otwierał przemarsz bohaterów książek, następnie występowały klasy 0-3. Po występach uczniowie i goście mogli skosztować przysmaków przygotowanych przez rodziców, zrobić sobie zdjęcie np. w kąciku czytelniczym lub wziąć udział w konkurencjach sportowych. Najmłodsi najchętniej malowali twarze, robili sobie tatuaże lub kolorowe warkoczyki.
Odbyły się też mecze w zbijaka oraz piłki nożnej gdzie rywalizowały między sobą drużyny uczniów oraz kadry i rodziców.
Dodatkowo miały miejsce niezwykłe odwiedziny naszych stróżów prawa – uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w radiowozie lub na motocyklu policyjnym.
Na koniec „Dnia Rodziny2023” nastąpiło podsumowanie rywalizacji sportowych a także muzyczny i bibliotecznych.

]Warsztaty kl.6-7

30 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt. ,,Jak powstały książki” w Księgarni Muszyńscy w Wągrowcu oraz warsztatach kaligraficznym w Bibliotece Pedagogicznej. Mogli przenieść się w czasie spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem.

]Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Uczennica naszej szkoły Lilianna Rodowska laureatką Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej ( etap rejonowy) . Finał odbędzie się w najbliższą niedziele 4 czerwca , trzymamy kciuki za Lili

]Powiatowy Konkurs Ortograficzny

26-go maja uczennica Aleksandra Marcińska reprezentowała naszą szkołę w XI Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Wzięło w nim udział trzynastu uczniów z naszego powiatu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

]Egzaminy Ósmoklasisty 2023

23-maja uczniowie klasy 8 rozpoczęli Egzaminy Ósmoklasisty.
Pierwszego dnia zdawali egzamin z języka polskiego, następnego dnia z matematyki, kolejnego z języka angielskiego.
Trzymamy kciuki!

]Spotkanie z panią florystką

Spotkanie z panią florystką 22-go maja zaowocowało w stworzenie pięknych dekoracji w słoiku bardzo serdecznie dziękujemy pani Kindze za przygotowanie i zorganizowanie zajęć w naszym przedszkolu https://m.facebook.com/DesignStories.Stepniak

]Noc w szkole 19.05.2023

Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w akcji „Noc w szkole”. Uczniowie mogli zagrać w piłkę nożną, ringo, podchody, potańczyć Zumbę i odkryć jak szkoła wygląda nocą.

]Teatr Marionetek

Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy 2 mieli przyjemność uczestniczyć w RCK na przedstawieniu pt. ,,Pinokio” w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego IN- ART. Dzieci dowiedziały się jak ważne w życiu jest szczęście rodzinne, właściwy wybór wartości oraz prawdomówność. Na podstawie przygód głównego bohatera zrozumiały, że kłamstwo nie popłaca. Całość spektaklu dopełniły efekty specjalne, które tworzy atmosferę strachu przeplataną dużą dawką humoru. Ogromne wrażenie na małych widzach wywarły barwne kostiumy, rekwizyty oraz piękna muzyka. Po przedstawieniu wybraliśmy się na pizzę i frytki, co było miłym zakończeniem wyjazdu.

]Mniszek Lekarski

Owocne dwa dni w przedszkolu zbieramy Mniszek Lekarski i przerabiamy na pyszny MIODEK

]Spotkanie ze strażakiem

Relacja ze spotkania ze strażakiem i ratownikiem medycznym w jednym 🧑‍🚒👨‍⚕️
Dzieci były bardzo aktywne podczas spotkania, a pan Rajmund przekazał naszym dzieciom wiele cennych informacji. Dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie cennych wskazówek.Obchodzimy 232 Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MajaObchody Święta Konstytucji 3 Maja

Rogozińskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele św. Ducha w Rogoźnie Następnie uroczystości przeniosły się na Plac Karola Marcinkowskiego.
Podczas obchodów Święta Konstyrucji 3 Maja na Placu Karola Marcinkowskiego zostały odczytane wyniki konkursu „ Wojciecha Dutkiewicz – życie i dzieło” Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące nagrody; III miejsce Gabriela Mejza Wyróżnienie: Lilianna Rodowska i Marcelina Vohs„KONIE NOSZĄ PODKOWY”

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Konia w naszej szkole odbył się quiz wiedzy o tych szlachetnych zwierzętach dedykowany uczniom kl.I-IV. Wśród licznego grona miłośników koni najbogatszą wiedzę zaprezentowała Karina Citar (kl.III). Kolejne miejsce zajęła Marysia Janachowska (kl.2). Na trzecim uplasowali się Michalina Jałoszyńska (kl.3), Julka Miśtura (kl.3) i Antek Jałoszyński (kl.1).
Wyróżnienie otrzymali Marysia Piątkowska(kl.3), Gabrysia Żak ( kl.3), Michalina Vohs( cl.2), Kamila Majcherczyk (kl.2) i Natasza Niespodziana ( kl.1).
Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych konkursachPowiatowy Konkurs Matematyczny

27 kwietnia w Obornickim Centrum Rekreacji odbył się etap powiatowy konkursu matematycznego. Uczniowie rywalizowali o tytuł Mistrza i W-ce mistrza Matematyki odpowiednich klas.
Naszą szkołę dzielnie reprezentowali:
– kl.4 : Kamil Mikołajczak
– kl.5 : Martyna Rohde
– kl.6: Martyna Citar
– kl.7: Maciej Kissmann
– kl.8: Hanna Sierzchuła
Nasi laureaci podjęli wyzwanie rozwiązania 60- minutowego testu a po ciężkiej intelektualnej pracy mogli spróbować swoich sił w bilardzie czy grze w kręgle .
Gratulujemy naszym matematykom!Drzwi Otwarte 26.04.2023

Podczas Drzwi Otwartych gościliśmy w szkole dzieci z Pierwszego Pol-Ang Niepublicznego Przedszkola z Oddziałem Żłobkowym w Rogoźnie i Niepublicznego Przedszkola Przemysław.Ogólnopolski Turniej Wiedzy – Biologia 2023

W I Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Biologia 2023 wzięła udział liczna 16-osobowa reprezentacja naszej szkoły. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: klasy 5 -6 i klasy 7- 8. Test zawierał 30 pytań zamkniętych jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru i trwał 45 minut. Konkurs koordynował nauczyciel biologii pani Małgorzata Królczyk.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału! Życzymy dalszego rozwijania zainteresowań biologią.Światowy Dzień Ziemi

W tym roku pod hasłem „ Zainwestuj w naszą planetę.
Szkoła w Budziszewku już 21.04.23 wzięła udział w tej akcji ekologicznej . Dziękujemy wszystkim za aktywny udział. Szczególne podziękowania dla Rady Rodziców za z gzikiem 😊

22.04.23 był kontynuacją obchodów Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie podczas zabawy w „Grę terenową” wykonywali zadania związane z segregacją odpadów. Podczas gry utrwalaliśmy informacje o właściwym dbaniu o nasze środowisko.

W ramach obchodów Dnia Ziemi również koło biblioteczne Skrzydlaci przygotowało akcję bookcrossingową „Przytul, adoptuj książkę”.
Wymiana książek cieszyła się dużym zainteresowaniem i wywoływała wiele emocji, gdyż wśród tytułów można było znaleźć prawdziwe perełki.
Wszystkim życzymy miłej lektury!
Mikrofonia – etap powiatowy

20 kwietnia uczennice naszej szkoły: Karina Citar i Michalina Jałoszyńska reprezentowały nas w powiatowym konkursie piosenki Mikrofonia. Gratulujemy„Olimpiada w Jarzynowe warzywa i owoce mają się na zdrowie…”

19 kwietnia uczniowie klas I II i III oraz przedszkolaki udały się na wycieczkę do RCK na koncert w wykonaniu grupy CENTRUM UŚMIECHU. Inspektor Ogórek wprowadził nas w Świat Zdrowego Odżywiania wraz z Panem Światełkiem i Jagódką
Następnie udaliśmy się do Rogozińskiego Muzeum w celu obejrzenia wystaw czasowychRocznica Chrztu Polski

Dzień 14 kwietnia jest upamiętnieniem rocznicy Chrztu Polski. W naszej szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel.
W tym roku obchodzimy już 1057 rocznicę.Rekolekcje Wielkopostne i rozstrzygnięcie konkursów wielkanocnych

5-go kwietnia w atmosferze radosnego śpiewu odbyły się w naszej szkole rekolekcje.
Nastąpiło też rozstrzygnięcie KONKURSU KALIGRAFICZNEGO KOSZYCZEK WIELKANOCNY:
w kategorii kl 4-8 bezkonkurencyjnie zwyciężyła Gabriela Grabowska z kl 8 ,II miejsce zajęła Nadia Przybylska z kl 5 ,natomiast III Martyna Citar z kl 6
W kategorii kl 1-3 I miejsce zdobyły Michalina Vohs i Maria Janachowska (obie z kl 2),kolejne Nadia Patelska z kl 3,a III Karina Citar z kl 3.
Ośmioosobowe jury przyznało wyróżnienia dla Marii Piątkowskiej ,Gabrieli Żak, Julii Miśtury ,Julii Bąbały, Martyny Kubisz.

Tego dnia również rozstrzygnięto konkurs wielkanocnyo pt. „WIELKANOCNY KURCZAK INACZEJ”
W konkursie tym wyróżniono trzy osoby:
Liliannę Rodoską
Zofię Maciejewska
Nadię Patelską

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i obdarowani upominkami.

Za zaangażowanie bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy niesamowitych pomysłów podczas tworzenia prac
Wycieczka zawodoznawcza klasy 8

30 marca klasa 8 poczyniła kolejne kroki w przyszłość. Intensywny dzień miał pomóc młodzieży zdecydować o wyborze szkoły i przyszłego zawodu.
Odwiedzili Urząd Miasta, gdzie gościł ich Pan Burmistrz oraz mieli okazję porozmawiać z prezesem spółki Aquabelis.
Następnie szczegółowo uczniom opowiedziałyo swojej pracy panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Zwiedzili też Zespół Szkół im.Hipolita Cegielskiego rozmawiając z nauczycielami, uczniami i wykonując kilka ćwiczeń praktycznych.
Z pracowni spawalniczej szkoły przeszli do hali firmy ROWAG, gdzie zobaczyli jakie cuda można robić z metalu.
Uczniowie następnie posilili się w okolicznej pizzerii i naładowali baterię na wieczorne balowanie podczas Magicznych Drzwi Otwartych w Liceum Ogolnokształcącym w Rogoźnie.
Co za dzień!Eliminacje do Powiatowego Konkursu Matematycznego

28 marca chętni uczniowie klas 4-8 pisali test, który miał wyłonić reprezentantów naszej szkoły na Powiatowym Konkursie Matematycznym.
Spośród 23- piszących najlepszymi okazali się:

Kamil Mikołajczak kl.4
Martyna Rohde kl.5
Martyna Citar kl.6
Maciej Kissmann kl.7
Hanna Sierzchuła kl.8

Oto nasi matematycy, których będziemy wspierać w rozgrywkach międzyszkolnych w Obornikach 17- kwietnia!
Gratulujemy i trzymamy kciuki!Konkurs Wiedzy Historycznej

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Historycznej. Składał się z dwóch etapów. I etap (część pisemna) wyłonił przedstawicieli klas, którzy brali udział w II etapie (części ustnej). Oto wyniki:
I miejsce – Jeremi Muszyński z kl.VIII
II miejsce – Martyna Rohde z kl.V
III miejsce – Adrian Mihilewicz z kl.VI
IV miejsce – Maria Strzykała z kl.IV
V miejsce – Martyna Czubak z kl.VII
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.Cieszymy się sukcesami naszych uczniów

W dniu 22 marca w sali Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Rogoźna dla szkół podstawowych. W zawodach wystartowało trzydziestu zawodników i zawodniczek z czterech szkół gminnych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i pucharami przez Panią Kierownik OSiR Renatę Jałoszyńską – Biskupską i Zbigniewa Chudzickiego, który przekazał gratulacje w imieniu Burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego. Poniżej prezentujemy wyniki klasyfikacji szkół i indywidualnej .
Kategoria dziewcząt SP IV-VI i młodsze
1. Martyna Citar ( SP Budziszewko)
2. Maja Czarnecka ( SP 3 Rogoźno)
3. Karina Citar ( SP Budziszewko)
Kategoria chłopców SP IV – VI i młodsi
1. Adrian Mihilewicz ( SP Budziszewko)
2. Ksawery Klimecki ( SP Budziszewko)
3. Antoni Stanicki ( SP 2 Rogoźno)
Kategoria dziewcząt SP VII – VIII
1. Zofia Klimecka ( SP Budziszewko)
2. Agata Kołdyk ( SP 2 Rogoźno)
3. Aleksandra Marcińska ( SP Budziszewko)
Kategoria chłopców SP VII – VIII
1. Dominik Bartnikowski ( SP Budziszewko)
2. Franciszek Słomka ( SP 2 Rogoźno)
3. Tomasz Kukawka ( SP Budziszewko)
Klasyfikacja szkół
1. SP Budziszewko
2. SP 2 Rogoźno
3. SP 3 Rogoźno
4. SP Gościejewo
Zawody przeprowadzili Adrian Czarnecki i Zbigniew Chudzicki. Gratulacje dla wszystkich uczestnikówModowy tydzień – tak witamy WIOSNĘ 2023 😊

Jeansowy poniedziałek
W oczekiwaniu na przyjście Pani Wiosny tydzień mody rozpoczęliśmy ubierając jeansy

Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2023 – Zielono mi..


Przywitaliśmy Wiosnę ubrani na zielono a pożegnaliśmy Zimę wykonaną przez klasę 1 i 8 Marzanną.
Dziś było zdrowo i kolorowo, ponieważ przyrządzaliśmy potrawy z wylosowanym wcześniej warzywem. Nad wszystkim piecze sprawowało szanowne jury z MasterChefa, które zmagało się z nie lada wyzwaniem degustacji wszystkiego po trochu.
W celu spalenia kalorii była zumba prowadzona przez starsze uczennice .

Lata 80-te – środa

Prawdziwe szaleństwo lat 80. To okres wyrazistej mody w jaskrawych kolorach uzupełnionych kolorowymi dodatkami, wykonanymi z plastiku. Nie obyło się bez legginsów, kabaretek i tiulowych spódnic czy punkowych stylizacji.
Było kolorowo i wesoło.

Dzień postaci z filmów:

W czwartek szkolne korytarze wypełniły się różnorodnymi postaciami z filmów i bajek. Nie zabrakło: czarownic, wróżek, księżniczek, piratów oraz postaci filmowych takich jak Zosia z Pana Tadeusza ,czy Marry Poppins. Było tak wiele barwnych postaci,że nie sposób je tu wszystkie wymienić.

Dzień piżamy:

To ostatni dzień Tygodnia Mody zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na przywitanie Wiosny. Uczniowie w piżamkach, szlafrokach i bamboszach pomykali szkolnymi korytarzami. Wspaniale, że tylu uczniów udało się namówić do wspólnej zabawy. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieciom przebrań.MAT-tydzień

O matematyce mówi się, że jest Królową nauk. Jest obecna w życiu każdego – bez względu na to, jak bardzo by temu zaprzeczał.

Podczas MAT-tygodnia uczniowie  poznali matematyczne ciekawostki, znanych matematyków, rozszerzyli wiedzę o magicznej liczbie Pi…ale przede wszystkim – świetnie się bawili i to może być dla nich zachętą, by lepiej poznać Królową.

PONIEDZIAŁEK:
Mat-gazetka/ Mat-Ziomuś
Każda klasa zaczęła przygotowywać gazetkę matematyczną oraz plakaty/lapbooki przedstawiające wylosowanego znanego matematyka.

WTOREK:
Dzień liczby Pi – drugi dzień Mat- tygodnia!
Uczniowie biorą udział w trzech konkursach – Quizz wiedzy o liczbie Pi, recytowanie jak największej liczby cyfr po przecinku liczy Pi oraz przebranie za liczbę Pi.

ŚRODA:
Mat-reklama
Każda klasa nagrywa filmik reklamujący…matematykę.

CZWARTEK:
Kangur czyli Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
W tegorocznej edycji konkursu wzięła udział bardzo liczna 30-osobowa reprezentacja naszej szkoły.
Uczniowie startowali w kategoriach:
Żaczek- kl.2
Maluch- kl.3,4
Beniamin – kl.5,6
Kadet – kl.7,8
Przez 75 minut nasi matematycy rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności.
Przebieg konkursu koordynowała nauczycielka matematyki pani Hanna Przyłucka.
Trzymamy kciuki za naszych uczestników potyczek matematycznych i czekamy na wyniki w maju.
Brawa za podjęcie wyzwania

PIĄTEK:
Ale figura!
Geometryczna moda – przebieramy się za figury geometryczne.

Podsumowanie konkursów:
PRZEBRANIE ZA LICZBĘ PI:
1-mce: Stanisław Włodarczyk z kl.7
RECYTOWANIE cyfr po przecinku liczy PI:
1-mce Martyna Rohde z kl.5
QUizz wiedzy o liczbie PI:
1-mce Martyna Rohde z kl.5
ALE FIGURA – przebranie za figurę geometryczną:
1 m- ce w kategorii klas 0-3 dla Franciszka Kabata z kl.3
1 m- ce w kategorii klas 4-8 dla Stanisława Włodarczaka z kl.7
Wyróżnienie dla Daniela Sobczyka z kl.6
MAT- gazetka
1m- ce w kategorii klas 0-3 dla oddziału „0”
1 m- ce w kategorii klas 4-8 dla klasy VI
MAT-ZIOMUŚ czyli plakat prezentacją znanego matematyka :
1 m-ce dla klasy VII
MAT-REKLAMA czyli klasowy filmik z reklamą matematyki
1 m- ce dla klasy VI
Rozdane zostały tęż upominki w postaci układanki logicznej dla wszystkich uczestników Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”
Wszyscy uczniowie biorą udział w matematycznej rewii mody zostali nagrodzeni matematycznymi naklejkami. Przebieg MAT-tygodnia koordynowała pani Hanna Przyłucka – nauczyciel matematyki.

Co za tydzień!!!
Brawa za zaangażowanie!!!Weltsprachen Kinder

🆒Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Weltsprachen Kinder. Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz dwie kolorowe zakładki językowe. Gratulujemy!!!Jasełka 2022Mistrzostwa Rejonu w drużynowym tenisie stołowym w Ostrorogu.

Uczniowie naszej Szkoły po wygraniu Zawodów Gminnych i Powiatowych awansowali do finałów Rejonowych, które odbyły się 02.12. 2022 w Ostrorogu, gdzie reprezentowaliśmy nie tylko naszą Szkołę ale cały Powiat Obornicki. Nasi chłopcy w składzie Tomasz Kukawka, Dominik Bartnikowski i Dominik Krzyśka uplasowali się na VI miejscu, co jest bardzo dobrym wynikiem – Brawo chłopaki !!
Świetnie zaprezentowały się Aleksandra Marcińska i Zofia Klimecka.
Nasze dziewczyny przebojem wygrały grupę, następnie rozprawiły się z koleżankami z Grodziska Wlkp. by w finale lepiej dysponowanym tego dnia uczennicom z Ostroroga. Nasze Reprezentantki ostatecznie uplasowały się na 2 miejscu i uzyskały awans do finałów wojewódzkich!Mikołajki

Z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył się koncert świątecznych piosenek angielskojęzycznychKonkursy…

1 grudnia w naszej szkole miało miejsce rozwiązanie konkursów „Zabawa tytułami” -nie tylko molom książkowym dedykowany był konkurs biblioteczny. W roli jurorów wystąpili wszyscy nauczyciele i zdecydowaną większością głosów wytypowali pomysł Mai Królczyk „Droga przez mękę. Słownik j. polskiego”.
II miejsce przyznano Hannie Sierzchule, III ponownie Mai Królczyk.
Wyróżnienie otrzymała Gabriela Grabowska.
Wszystkie nagrodzone dziewczyny są uczennicami kl.8.
Gratulujemy

Wyniki konkursu plastycznego „Dokarmiamy ptaki” . :
1 miejsce Kacper Karólski
2 miejsce Juliusz Dybek
3 miejsce Karina Citar i Michalina Vohs
Wyróżnienie: Maria Piątkowska, Julia Miśtura, Amelia Wojtecka
Dziękujemy wszystkim za udział


Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w drużynowym tenisie stołowym

22 listopada w hali sportowej w Objezierzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w drużynowym tenisie stołowym.
Gminę Rogoźno reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku oraz Szkoły Podstawowej nr 3 Rogoźnie.
Nasi reprezentanci nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania, w konsekwencji czego zdobyli pięć medali w tym dwa złote dwa srebrne i jeden brązowy oraz uzyskali cztery awanse do finałów rejonowych !!!! Brawo

Wyniki:
Dziewczynki klasa I-VI
2 miejsce: Martyna Citar Marcelina Vohs, Karina Citar ( SP Budziszewko ) – awans do finałów rejonowych
3 miejsce: Maja Czarnecka, Jagoda Kaczmarek ( SP 3 Rogoźno)
Chłopcy klasa I – VI
1 miejsce: Ksawery Klimecki, Igor Mikołajczak ( SP Budziszewko ) – awans do finałów rejonowych
Dziewczynki klasa VII- VIII
1 miejsce: Zofia Klimecka, Aleksandra Marcińska ( SP Budziszewko ) – awans do finałów rejonowych
Chłopcy klasa VII-VIII
1 Miejsce: Tomasz Kukawka, Dominik Bartnikowski, Dominik Krzyśka ( SP Budziszewko )- awans do finałów rejonowych

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesówObchody Dnia Patrona

Z okazji Dnia Patrona wszystkie oddziały od 0- VIII mierzyły się z zadaniami i poprzez zabawę, śpiew i taniec poznają twórczość i życie Adama Mickiewicza.

Na zakończenie Dnia Patrona odbyło się podsumowanie działań efektów prac wszystkich klas. Zachwycały m.in. makiety, książki, a także śpiewy wybranych tekstów. A. Mickiewicza.

Podczas Dnia Patrona nastąpiło rozwiązanie konkursu recytatorskiego. Na podium znaleźli się: I miejsce: Adam Czubak, II miejsce Martyna Czubak, III miejsce Nadia Przybylska. Gratulujemy wszystkim biorącym udział!Mistrzostwa Gminy Rogoźno w drużynowym tenisie stołowym

W dniu 21 listopada nasza Szkoła była pierwszy raz gospodarzem Mistrzostw Gminy Rogoźno w drużynowym tenisie stołowym. Współorganizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Gościejewie. Zawody przeprowadzono na pięciu stołach tenisowych w 2 kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Organizatorzy przygotowali dla uczniów medale, dyplomy, słodki upominek oraz drobne niespodzianki dla każdego uczestnika. W zawodach uczestniczyło 30 uczniów.

Wyniki:
Dziewczynki młodsze
1 miejsce Sp Budziszewko – Citar M. Vohs
2 miejsce Sp 3 Rogoźno – Czarnecka, Kaczmarek
3 miejsce Sp Budziszewko II – Citar K. Wojtecka
4 miejsce Sp Gościejewo – Jabłońska, Nowak
5 miejsce Sp Budziszewko III – Vohs, Żak
6 miejsce Sp Gościejewo – Pilarska, Głowacka
Chłopcy młodsi
1 miejsce Sp Budziszewko – Klimecki, Mikołajczak
2 miejsce Sp Budziszewko II – Królczyk, Kańduła
3 miejsce Sp Budziszewko III – Michalak, Bentkowski
Dziewczynki starsze
1. miejsce Sp Budziszewko – Klimecka, Marcińska
2. Miejsce Sp Budziszewko – Królczyk, Bąbała
3. Miejsce Sp Gościejewo – Banasch, Lehmann
Chłopcy starsi
1. Miejsce Sp Budziszewko – Kukawka, Bartnikowski
2. Miejsce Sp Budziszewko II – Krzyśka, Grybowicz

Zawody przeprowadzili i wyniki zebrali Agnieczka Nowak, Krzysztof Citar i Adrian Czarnecki.
/p>Dzień Parku

18 listopada rozpoczęliśmy w szkole nową tradycjęNarodowe Święto Niepodległości

10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel.
Uczniowie klasy 6 przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości.
W drugiej części apelu odbył się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej.
Dzieci ze wszystkich klas zaprezentowały najpopularniejsze pieśni patriotyczne, takie jak: „My, Pierwsza Brygada”, „Wojenko, Wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Szara piechota”, „Ułani, ułani”, „O mój rozmarynie”. Uczniowie doskonale przygotowali się do występów. Zadbali nie tylko o piękny śpiew, ale także odpowiednie przebrania i rekwizyty. Odświętnego klimatu dodały stroje galowe przyozdobione biało-czerwonymi kotylionami. To patriotyczne śpiewanie wprowadziło wszystkich w radosny i podniosły nastrój.Nasza szkoła na 17-tym kilometrze półmaratonu

17 – nasty kilometr Rogozińskiego Półmaratonu należał do uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku, gdzie zorganizowana została specjalna strefa kibica dla bohaterów dzisiejszego biegu. Uczniowie nie zawiedli i dopingowali uczestników rogozińskiej imprezy .7 Rogoziński Półmaraton Przemysła II

Uczniowie naszej Szkoły podczas biegów dziecięcych .Dzień Zaduszny

Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada, jest dniem modlitw za wszystkich zmarłych – dlatego właśnie przedszkolaki udały się na groby znajdujące się w pobliżu kościoła w Budziszewku
Od wielu lat nasza szkoła opiekuje się miejscami pamięci ofiar terroru hitlerowskiego w Budziszewku. Dzisiaj uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią zapalili tam znicze i przypomnieli sobie historię 5 osób zamordowanych na początku II wojny światowej.Dzień Dyni

Dzień dyni w przedszkolu, wykonujemy wazony dynioweWycieczka do kina – „ Tedi i szmaragdowa tablica

26 października uczniowie naszej szkoły udali się do kina na projekcję pod tytułem „Tedi i szmaragdowa tablica”. Film opowiada o tym jak marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy…..Seans bardzo przypadł nam do gustu i zachęcił do obejrzenia reszty filmów o przygodach sympatycznego Tediego.Dzień Listonosza

18 października w Polsce obchodzono Dzień Listonosza, aby pogłębić swoje informacje na temat zawodu listonosza, do przedszkola został zaproszony gość specjalny były pracownik Poczty Głównej w Rogoźnie. Dzieci mogły obejrzeć jak wygląda mundur pocztowca oraz logo poczty. Nasz gość zaprezentował wszystkim swoją ogromną torbę, w której nosi listy i opowiedział o znaczkach pocztowych. Przekazał przedszkolakom wiele ciekawych informacji o swojej pracy.Pasowania na Czytelnika uczniów klasy I

Kto czyta książki, żyje podwójnie-powiedział Umberto Eco.
Odnalezienie tej i innych sentencji dotyczących czytania, rozwiązanie zagadki czy ułożenie puzzli to elementy gry bibliotecznej w ramach Pasowania na Czytelnika uczniów klasy I.
W części oficjalnej uczniowie złożyli ślubowanie, a pani Dyrektor dokonała pasowania Wielką Księgą Baśni. Każdy otrzymał dyplom oraz komplet Moje pierwsze abecadło.
Wg Cycerona do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki – zapraszamy nie tylko uczniów klasy IGrand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym

Uczniowie naszej szkoły, po przejściu kwalifikacji szkolnych reprezentowali nas dziś podczas Grand Prix Wlkp. Skrzatów w Poznaniu Franek, Stasiu, Marysia i Michalina pokazali się z bardzo dobrej strony rywalizując z rówieśnikami z całej wielkopolski przy pingpongowych stołach, zdobywając bardzo cenne doświadczenie które z pewnością zaprocentuje w przyszłości
Michalina Vohs VII m
Maria Janachowska VIII m
Franciszek Bentkowski XVI m
Stanisław Kańduła XXI mOgólnopolski konkurs języka niemieckiego

19 października w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs języka niemieckiego Weltsprachen Kinder ,
w którym wzięli udział uczniowie klasy ósmej.Dzień Edukacji Narodowej!

Dziś przed dzień Święta Edukacji Narodowej obchodzimy święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji gościliśmy w murach naszej szkoły gości. Pracownicy placówki otrzymali podziękowania oraz nagrody, które wręczyła dyrektor szkoły Pani mgr Maria Sierzchuła. Uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli, pracowników szkoły i gości okolicznościowy program artystyczny. Całej społeczności szkolnej życzymy sukcesów dydaktycznych, wychowawczych oraz spełnienia marzeń.Nasi chemicy!

Młodzi chemicy z klasy VII przeprowadzili rozdzielenie składników tuszu poprzez wykonanie chromatografii bibułowej.Pomagamy Azorkom!

Jak co roku w październiku przyłączamy się do akcji zbiórki karmy i innych potrzebnych rzeczy dla schroniska ,,Azorek”.
Nasza Szkoła przyłączyła się również do akcji zbierania kasztanów i tym samym włączamy się w pomoc psiakom ze schroniska. Każdy kilogram kasztanów to realna pomoc dla Azorków!!!!
Zbierajmy i Pomagajmy !Wycieczka klas 0-2

06.10.2022r. odbyła się wycieczka do MDK w Wągrowcu na film animowany pt. „Guliwer”, po seansie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych dla dzieci z oddziału 0 i klasy I i IIWycieczka klasy III 05.10.22

Wycieczka klasy III do kina Cinema City w Poznaniu na film przyrodniczo- przygodowy King- mój przyjaciel lew, polecamyLOP w działaniu

Jesienne porządki na naszej szkolnej rabacie , LOP Budziszewko w działaniu , dziękujemy za sadzonki Ogrodnictwo PrzybylscyDzień Zwierząt

W Dzień Zwierząt ćwiczyliśmy Uważność
W bibliotece zorganizowana została gra dla uczniów klas I-III polegająca na odszukaniu ukrytych wcześniej koników. Absolutnymi rekordzistkami (z czasem 0,49) okazały się dziewczyny z kl.III Julka Miśtura i Amelka Wojtecka.
Kolejny bardzo dobry wynik (1,0) osiągnęli chłopcy z kl.I Adam Bartoszek i Wojtek Michalak.
Tuż za nimi uplasowały się dziewczyny z kl.II (1,03) Zosia Maciejewska i Zuzia Wronka.
Zwycięzcom gratulujemyUczennica naszej szkoły w finale Grand Prix Polski w tenisie stołowym

Uczennica naszej szkoły Karina Citar awansowała do finałów Grand Prix Polski żaczek (2012 i młodsi) w tenisie stołowym w Sempólnie Krajeńskim 💪👍🏓 Brawo Karinka 👏👏👏Wycieczka rowerowa

 

W piątek 30 września uczniowie klasy piątej i ósmej udali się na rajd rowerowy, trasa wycieczka wiodła w dużej mierze ścieżkami leśnymi, oraz promenadą. Podczas Przeszło dwudziesto- kilometrowej wyprawwy uczestnicy mieli możliwość usmażyć sobie kiełbaski podczas ogniska, pograć w siatkówkę i piłkę na boisku OSIR-u oraz zjeść pysznego gofra na Placu Karola. Uczestnicy zmęczeni ale zadowoleni bezpiecznie wrócili do domu.Dzień Chłopca

 

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy i zabawy by docenić chłopaków w dniu ich święta .Dzień głośnego czytania

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA świętowaliśmy, czytając głośno fragmenty różnych utworów dla dzieci i młodzieży.
W kl.I-III na warsztat wzięliśmy książkę M.Nilsson „Tsatsiki i wojna oliwkowa”, w kl.IV-VI H. Webb „Opowieść o zimowym kotku”, natomiast w kl.VII-VIII K.Gier „Silver”.
W/w teksty zostały wyłonione głosami wszystkich uczniów w zorganizowanym wczoraj Ringu.
Udowodniono, że głośne czytanie m.in. poprawia samopoczucie a także pobudza układ odpornościowy. Może w sezonie przeziębień zadbać o zdrowie i po prostu głośno czytać?
Zachęcamy do jesiennej lektury


Światowy Dzień Języków Obcych 2022

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy.
Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.
Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych.

 

 

 

 


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022


NARODOWE CZYTANIE 2022

Nasza szkoła wzięła udział w akcji #narodoweczytanie 2022.
W tym roku Polacy czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Uczniowie wysłuchali tekst listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz zostali wprowadzeni w klimat twórczości naszego narodowego wieszcza. Następnie głos zabrała pani dyrektor i uczniowie, którzy odczytali utwory Mickiewicza m.in. takie jak „Pani Twardowska”, „Powrót taty”, „Świtezianka”.UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 zaczęliśmy od Mszy świętej w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Budziszewku. Następnie w obecności zaproszonych gości powitaliśmy nowy rok szkolny.
Pani dyrektor Maria Sierzchuła przedstawiła nowych nauczycieli : panią Małgorzatę Zygadło – nauczyciela chemii, panią Małgorzatę Frost – nauczyciela przyrody i panią Annę Kowalczyk – pomoc nauczyciela.
Ważnym wydarzeniem było pasowanie na przedszkolaka , w tym roku szkolnym oddział liczy 20 uczniów, wychowawcą jest pani Anna Zwolińska- Kańduła.
Odbyło się także pasowanie na ucznia. I klasa liczy 16 osób, wychowawcą jest pani Barbara Siwak.
Nowych uczniów naszej szkoły powitali uczniowie klasy III z wychowawcą Kingą Rodowską.🌻🌻🌻