Przedszkolaki zwiedzają 😊

Piątkową wycieczkę zaczęliśmy od Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Poznaliśmy historię muzeum, która sięga 1974 roku.
Przez następne 45 lat swojego funkcjonowania muzeum powiększyło swoją przestrzeń ekspozycyjną o następne trzy budynki, ratując i udostępniając zwiedzającym kolejne eksponaty oraz publikacje książkowe. W 1995 roku.
Uczniowie byli zachwyceni prawie 4000 eksponatami. Muzeum edukuje dzieci i młodzież z zakresu ochrony przeciw pożarowej. Poznaliśmy historię pożarnictwa. Dzięki wizycie w muzeum i lekcji muzealnej, przewodnicy przekazali nam cenne wartości strażackie i patriotyczne. Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa to wyjątkowe miejsce o charakterze kulturotwórczym nie tylko dla Wielkopolan, bo jest odwiedzane przez turystów z całego świata.
Następnie udaliśmy się do MC Donalda dla zapełnienia naszych brzuszków.
To była udana wycieczka, która na długo pozostanie w naszej pamięci.


 

 
16 Mickiewiczowski Rajd Rowerowy za nami!

Uczniowie klas V i VI udali sie na wycieczkę rowerową dookola jeziora rogozinskiego, po drodze był gril, lody i gofry, graliśmy tez w siakowke i pilke nozną , a po pokonaniu blisko 20 kilometrowej trasy cali i zdrowi wróciliśmy do domu. Wyjazd tradycyjnie już zorganizowali Pan Slawomir Szostak i Adrian Czarnecki.

 

 
Wolontariusze z wizytą w „Azorku”

Dnia 14.06.23 , Wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili schronisko Azorek , wyprowadziliśmy na spacer ponad 30 psiaków , które choć na chwile mogliśmy uszczęśliwić . Zachęcamy do adopcji


Skrzydlaci zdobyli Poznań!

6-go czerwca Skrzydlaci pieszo przemierzyli trasę od Dworca Głównego do Cytadeli Tropem Jeżycjady, zatrzymując się przy ważnych obiektach opisanych w cyklu „Jeżycjada” M. Musierowicz.
Następnie przejechali tramwajem z Winograd na Wildę i spacerem dotarli na Półwiejską, skąd udali się,jak na miłośników literatury i kotów przystało, na desery do kawiarni Kocimiętka . Ostatnią atrakcją była wizyta w Empiku i zapoznanie z nowościami wydawniczymi- oczywiście połączone z zakupem zakupami bestsellerów

]Biwak 02.06.2023

Uczniowie klas 4-8 biwakowali za jeziorem w Rogoźnie 2-3 czerwca.
Pierwsza atrakcja tegorocznego biwaku – zabawa Laser-tag okazała się wyjątkowo ciekawym przeżyciem.
Po powrocie na miejsce obozowiska odbyły się liczne konkurencje sportowe, ognisko, podchody i inne zabawy.
Zimna noc nie była przeszkodą w doskonałej zabawie.

]Warsztaty kl.6-7

30 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt. ,,Jak powstały książki” w Księgarni Muszyńscy w Wągrowcu oraz warsztatach kaligraficznym w Bibliotece Pedagogicznej. Mogli przenieść się w czasie spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem.

]Noc w szkole 19.05.2023

Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w akcji „Noc w szkole”. Uczniowie mogli zagrać w piłkę nożną, ringo, podchody, potańczyć Zumbę i odkryć jak szkoła wygląda nocą.

]Teatr Marionetek

Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy 2 mieli przyjemność uczestniczyć w RCK na przedstawieniu pt. ,,Pinokio” w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego IN- ART. Dzieci dowiedziały się jak ważne w życiu jest szczęście rodzinne, właściwy wybór wartości oraz prawdomówność. Na podstawie przygód głównego bohatera zrozumiały, że kłamstwo nie popłaca. Całość spektaklu dopełniły efekty specjalne, które tworzy atmosferę strachu przeplataną dużą dawką humoru. Ogromne wrażenie na małych widzach wywarły barwne kostiumy, rekwizyty oraz piękna muzyka. Po przedstawieniu wybraliśmy się na pizzę i frytki, co było miłym zakończeniem wyjazdu.

]„Olimpiada w Jarzynowe warzywa i owoce mają się na zdrowie…”

19 kwietnia uczniowie klas I II i III oraz przedszkolaki udały się na wycieczkę do RCK na koncert w wykonaniu grupy CENTRUM UŚMIECHU. Inspektor Ogórek wprowadził nas w Świat Zdrowego Odżywiania wraz z Panem Światełkiem i Jagódką
Następnie udaliśmy się do Rogozińskiego Muzeum w celu obejrzenia wystaw czasowych
Wycieczka zawodoznawcza klasy 8

30 marca klasa 8 poczyniła kolejne kroki w przyszłość. Intensywny dzień miał pomóc młodzieży zdecydować o wyborze szkoły i przyszłego zawodu.
Odwiedzili Urząd Miasta, gdzie gościł ich Pan Burmistrz oraz mieli okazję porozmawiać z prezesem spółki Aquabelis.
Następnie szczegółowo uczniom opowiedziałyo swojej pracy panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Zwiedzili też Zespół Szkół im.Hipolita Cegielskiego rozmawiając z nauczycielami, uczniami i wykonując kilka ćwiczeń praktycznych.
Z pracowni spawalniczej szkoły przeszli do hali firmy ROWAG, gdzie zobaczyli jakie cuda można robić z metalu.
Uczniowie następnie posilili się w okolicznej pizzerii i naładowali baterię na wieczorne balowanie podczas Magicznych Drzwi Otwartych w Liceum Ogolnokształcącym w Rogoźnie.
Co za dzień!Wycieczka do kina – „ Tedi i szmaragdowa tablica

26 października uczniowie naszej szkoły udali się do kina na projekcję pod tytułem „Tedi i szmaragdowa tablica”. Film opowiada o tym jak marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy…..Seans bardzo przypadł nam do gustu i zachęcił do obejrzenia reszty filmów o przygodach sympatycznego Tediego.Wycieczka klas 0-2

06.10.2022r. odbyła się wycieczka do MDK w Wągrowcu na film animowany pt. „Guliwer”, po seansie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych dla dzieci z oddziału 0 i klasy I i IIWycieczka klasy III 05.10.22

Wycieczka klasy III do kina Cinema City w Poznaniu na film przyrodniczo- przygodowy King- mój przyjaciel lew, polecamyWycieczka rowerowa

 

W piątek 30 września uczniowie klasy piątej i ósmej udali się na rajd rowerowy, trasa wycieczka wiodła w dużej mierze ścieżkami leśnymi, oraz promenadą. Podczas Przeszło dwudziesto- kilometrowej wyprawwy uczestnicy mieli możliwość usmażyć sobie kiełbaski podczas ogniska, pograć w siatkówkę i piłkę na boisku OSIR-u oraz zjeść pysznego gofra na Placu Karola. Uczestnicy zmęczeni ale zadowoleni bezpiecznie wrócili do domu.